Dostępne rozmiary:

 

60fe863c45b96 60fe863fa61a5 60fe8643027b1

 

HOYA VARIABLE DENSITY II to nowa odświeżona seria filtrów opartych na najnowszej technologii optycznej HOYA. Ich celem jest zastąpienie długo sprzedawanej serii HOYA VARIABLE DENSITY.

 

Filtr Variable Density II to filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Wykonany jest z wysokiej jakości szkła optycznego. Jego konstrukcja oparta została na dwóch polaryzatorach, których wzajemne ustawienie za pomocą obrotowego pierścienia pozwala płynnie regulować ilość światła przechodzącą przez filtr. Na oprawce filtra znajdują się dwie wartości oznaczone jako MIN oraz MAX określające zakres pracy filtra.

 

Z filtrem Hoya Variable Density możemy fotografować używając nawet bardzo jasnych obiektywów, jak np. 50mm f/1.4 z maksymalnie otwartą przysłoną lub korygować czas otwarcia migawki i wydłużyć go o kilka sekund pracują w pełnym słońcu. Dzięki temu możemy np. uzyskać efekt rozmycia ruchu poruszających się obiektów, niemożliwy do osiągnięcia bez filtra. Ustawiając pierścień filtra na pozycji minimalnej, filtr przepuszcza 1/3 światła, co w praktyce odpowiada 1,5 stopnia przysłony. Wybierając położenie pierścienia filtra w jego maksymalnej pozycji, ograniczamy ilość światła aż do 1/400 pierwotnej wartości, co z kolei odpowiada 9 stopniom przysłony. Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, zaleca się korzystać ze statywu podczas fotografowaniaz długim czasem otwarcia migawki.

 

 

Ze względu na specyficzną budowę ramki, filtr HOYA Variable Density II wymaga zastosowania dekielka obiektywu o jeden rozmiar większy niż rozmiar samego filtra. Dla przykładu, do filtra HOYA Variable Density II 77mm trzeba zastosować dekielek w rozmiarze 82mm. Nie stosując się do zaleceń, może wystąpić problem z winietowaniem

 

 


Najważniejsze cechy nowych filtrów:

  • Liczba ND: 3-400.
  • f-stops 1.6-8.7.
  • Materiał: aluminium

 

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK