Firma Hoya, jeden z najbardziej znanych producentów wysokiej jakości filtrów fotograficznych, wprowadza na rynek nową, rewolucyjną serię Fusion Antistatic. Seria jest efektem połączenia funkcjonalności obecnej już na rynku i popularnej serii Pro1 Digital oraz nowej technologii powłok antystatycznych. Przeznaczona jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę wyróżniającą ją spośród wszystkich filtrów dostępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną Antistatic, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, drobnymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest znacznie prostsze i nie wymaga stosowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

 

hoya-filter-fusion-antistatic-CIR-PL-01 hoya-filter-fusion-antistatic-protector-01 hoya-filter-fusion-antistatic-UV-01

Powłoka Antistatic  jest odporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę, że zastosowana powłoka jest optycznie neutralna, zarówno pod względem barwnym jak i pracy pod światło. Stanowi tym samym niewidoczną dla oka i aparatu barierę, chroniącą obiektyw i powłoki antyrefleksyjne zastosowane w filtrze.

Filtry Hoya Fusion Antistatic produkowane są w całości w Japonii, w oparciu o staranny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie stosowanie filtrów Hoya gwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną oraz wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

 

 

W skład serii wchodzą trzy rodzaje filtrów we wszystkich rozmiarach, począwszy od 37 aż do 82 mm:

 

- filtr polaryzacyjny:

CIR-PL

- filtr UV:

Hoya UV

- filtr ochronny:

Hoya Protector

 

W konstrukcji wszystkich filtrów z serii Fusion Antistatic wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która zapobiega winietowaniu podczas pracy z szerokokątnymi obiektywami.

 

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK