Dostępne rozmiary:

 

60f89f719b6a5 60f89f7422750 60f89f8275f72 60f89f83d0752

 

 

Seria UX II jest skierowana przede wszystkim do fotografów, którzy potrzebują filtrów w przystępnej cenie. "UX" w nazwie serii oznacza "User eXperience", co ma wskazywać na doświadczenie, jakie użytkownicy zdobędą podczas używania filtrów UX i wszystkiego, co się z nimi wiąże.

 

Powszechnie wiadomo, że filtry polaryzacyjne kołowe (CIR-PL) służą do redukcji odbić światła od powierzchni niemetalicznych. Punkt maksymalny jest zazwyczaj najbardziej wykorzystywanym położeniem filtra CIR-PL, gdy odbicia są redukowane. Są jednak przypadki, gdy odbicia muszą być wzmocnione lub skorygowane zgodnie z intencjami fotografa. W takim przypadku można powiedzieć, że filtr CIR-PL nie służy do redukcji odbić, lecz do ich kontrolowania.

 

 

Filtry CIR-PL mogą również poprawić nasycenie nieba lub liści drzew, odcinając odbicia światła od drobnych kropli oraz kurzu.

 

 

Filtr UX II CIR-PL może być używany zarówno z aparatami filmowymi, jak i cyfrowymi. Konstrukcja filtrów polaryzacyjnych zawiera folię polaryzacyjną umieszczoną między dwoma szkłami, a przednia ramka umożliwia obracanie, co pozwala ustawić filtr pod żądanym kątem. Gwint umiejscowiony na filtrze umożliwia zamontowanie innych filtrów oraz pokrywek na obiektywy. Wąska ramka filtra UX II CIR-PL zapewnia brak winietowania nawet w przypadku obiektywów szerokokątnych.

 

 

 

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK