hoya-sq100-holder-kit hoya-sq100-holder-kit_1 hoya-sq100-holder-kit_2

 

Zestaw HOYA SQ100 Holder Kit

 

System filtrów kwadratowych HOYA SQ100 składa się z wysokiej jakości kwadratowych filtrów HD IRND o grubości 2mm, do zdjęć z długim czasem naświetlania oraz filtrów efektowych CRAFT do kreatywnej fotografii.

 

Dostępne adaptery umożliwiają korzystanie z systemu z szeroką gamą obiektywów z różnymi rozmiarami gwintów. To sprawia, że ​​kwadratowy system filtrów jest doskonałą inwestycją długoterminową, ponieważ nie ma konieczności wielokrotnego kupowania tego samego filtra w różnych rozmiarach.

 

Szansa na winietowanie jest ograniczona do minimum, ponieważ filtry kwadratowe są zwykle większe niż przednia szklana soczewka obiektywu.

 

Łączenie filtrów jest bardziej efektywne w przypadku systemu filtrów kwadratowych, ponieważ oprócz polaryzatora może on pomieścić do trzech filtrów kwadratowych. Mocowanie filtrów jest szybsze i łatwiejsze niż w przypadku połączonych okrągłych filtrów.

 

Uchwyt filtrów można obracać, co daje fotografowi możliwość zmiany położenia linii gradialnych filtrów ND a także można przesuwać w nim filtr aby ustawić przejście w szarość dokładnie tam, gdzie chcemy.

 

Kwadratowy system filtrów HOYA SQ100 składa się z uchwytu, adapterów oraz linii wysokiej jakości filtrów, dzięki czemu jest rekomendowany szczególnie dla zaawansowanych i profesjonalnych fotografów w dziedzinie fotografii krajobrazowej i miejskiej.

 

Holder może pomieścić dwa filtry kwadratowe oprócz polaryzatora i posiada opcjonalne gniazdo na trzeci filtr kwadratowy. Korpus wykonany jest z aluminium, co zapewnia optymalną trwałość i małą wagę. Czarna uszczelka na krawędzi wewnętrznego pierścienia uchwytu oraz pozbawiona szczelin konstrukcja minimalizuje przecieki światła.

 

 

Polaryzator można obracać wewnątrz oprawki, co zapewnia doskonałą kontrolę odbicia i nasycenia. Dzięki dużej średnicy 86mm filtr polaryzacyjny nie powoduje winietowania w przypadku większości obiektywów. Specjalna wodoodporna, wielowarstwowa powłoka firmy HOYA jest nakładana na szkło optyczne polaryzatora, dzięki czemu czyszczenie jest łatwe i bezstresowe.

 

Filtr posiada folię polaryzacyjną o wysokiej przezroczystości, zapewniającą krótszy czas otwarcia migawki niż w przypadku standardowych filtrów polaryzacyjnych. Filtr zatrzymuje mniej niż 1/2 EV, przy jednoczesnym uzyskaniu takiego samego efektu polaryzacji jak w tradycyjnych filtrach. Ułatwia to fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia.

 

Aby użyć filtr polaryzacyjny, należy wkręcić go w adapter i przymocować razem z nim do obiektywu. Mocując uchwyt SQ100 z filtrem polaryzacyjnym o rozmiarze 86mm (w zestawie) do obiektywu z gwintem 86mm używamy adaptera o rozmiarze 86mm - 86mm. W przypadku korzystania z obiektywu z gwintem 82mm należy użyć adaptera 86mm - 82mm. W przypadku obiektywów z gwintami o innych średnicach należy użyć dostępnych osobno adapterów, które występują we wszystkich popularnych rozmiarach.

 

 

Najważniejsze cechy:

 

 • Lekka i kompaktowa konstrukcja
 • Wykonany z aluminium dla optymalnej trwałości
 • Precyzyjny system szczelinowy do przenoszenia max. 3 kwadratowych filtrów
 • Czarne wykończenie uszczelki, aby zminimalizować przecieki światła
 • Pokrętło sterowania polaryzatorem
 • Rotacja dla zwiększenia kreatywnych możliwości

 

 

 

 

Zestaw zawiera:

 

 • Holder SQ100
 • filtr polaryzacyjny Sq100 86mm
 • adapter 86mm - 86mm
 • adapter 86mm - 82mm
 • oryginalne opakowanie.

 

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK