621cbed47812c 621cbedaea71d

 

Zastosowanie

 

System filtrów HOYA Sq100, to seria najwyższej jakości filtrów kwadratowych HD przeznaczonych do zdjęć z długim czasem ekspozycji. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, filtr HD Sq100 IRND64 jest filtrem o średniej gęstości, który stosuje się przede wszystkim w celu dodania rozmycia ruchu do obiektu w warunkach, w których zwykle nie pozwala na to czas otwarcia migawki aparatu.

 

 

Zdjęcie: Andrew Leggett

 

 

Technologia

 

Wykonane ze szkła hartowanego filtry serii HD Sq 100 są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki podczas podróży i wojaży. Powłoka IRND nano naniesiona po obu stronach, nie tylko usuwa zanieczyszczenia podczerwone, ale także zapewnia neutralną równowagę kolorów dzięki zastosowanej technologii ACCU-ND. Zapobiega to zauważalnemu przebarwieniu obrazu. Dodatkowo jego hydrofobowa i antyrefleksyjna powłoka drastycznie minimalizuje ryzyko przypadkowych odbić światła, jednocześnie zwiększając przepuszczalność światła.

 

 

 

 

Filtr jest wykonany ze szkła optycznego, hartowanego, o grubości 2 mm, które zapewnia czterokrotnie większą trwałość niż zwykłe szkło filtrów, dzięki czemu filtr możemy używać nawet w ekstremalnych warunkach fotografowania.

 

 

 

 

Łączenie filtrów ND

 

Łączenie filtrów kwadratowych pozwala na szybką reakcję w różnych warunkach oświetleniowych oraz uniknięcie ryzyka winietowania. Łączenie filtrów ND jest jedną z najczęściej stosowanych praktyk podczas robienia zdjęć, umożliwiającą tworzenie nowych efektów na zdjęciach. Przykładem jest połączenie filtra HD Sq100 IRND8 wraz z filtrem HD Sq100 IRND64, dzięki czego uzyskamy efekt równy filtrowi ND500. Filtry stałe HD Sq100 mogą być również łączone z filtrami HD Sq100 GRAD-S w celu uzyskania efektu ruchu przy zachowaniu równowagi między światłem a ciemnością na zdjęciu.

 

 

Zdjęcie: Andrew Leggett

 

 

Zestaw zawiera:

 

  • Filtr Hoya HD SQ100 IRND64 (1.8)
  • Etui
  • Oryginalne opakowanie.
Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK